В РФ заявили Навроцькому, що жертви Волинської трагедії були радянськими громадянами
Посольство Росії в Польщі відреагувало на рішення президента Польщі Кароля Навроцького позбавити Володимира Зеленського ордена Білого Орла та вирішило нагадати власну версію подій Волинської трагедії.
У російському диппредставництві заявили, що жертвами дій УПА у 1943–1944 роках були переважно етнічні поляки, однак після приєднання Західної України до СРСР у 1939 році вони нібито стали громадянами Радянського Союзу.
«Жертвами українських націоналістів з УПА під час Волинської різанини були переважно поляки. Але з 1 листопада 1939 року вони були радянськими громадянами», — йдеться у заяві посольства РФ.
Також російські дипломати стверджують, що після поразки Польщі у вересні 1939 року Західна Україна увійшла до складу СРСР у межах «возз’єднання» з Українською РСР.
Допис російського посольства поширила речниця МЗС РФ Марія Захарова.
Джерело: Polsat News.
Третій президент України Віктор Ющенко наголосив, що у відносинах між Україною та Польщею важливо зберігати політичну формулу «вибачаємо і просимо вибачення».
Ексдепутат Сейму Польщі Пйотр Фоглер повернув президенту свою державну нагороду — «Золотий Хрест Заслуги» на знак протесту та солідарності з Україною.
Колишній прем'єр-міністр України Володимир Гройсман повідомив, що повернув Лицарський хрест Ордена Заслуг Республіки Польща, який отримав у 2011 році за розвиток регіональної співпраці між українськими та польськими містами.