Starmer po dymisji pozostanie deputowanym do parlamentu Wielkiej Brytanii
Keir Starmer nie planuje zrzeczenia się mandatu deputowanego po zakończeniu pracy na stanowisku premiera Wielkiej Brytanii i będzie kontynuował pracę v parlamencie.
O sprawie poinformował jego rzecznik.
Wcześniej w brytyjskich mediach pojawiły się spekulacje, że Starmer może pójść za przykładem niektórych byłych premierów i opuścić parlament po dymisji, co doprowadziłoby do przeprowadzenia wyborów uzupełniających w jego okręgu w Londynie.
Jednakże w jego zespole zapewniono, że polityk pozostanie członkiem Izby Gmin. Zaznaczono również, że Starmer liczy na sukces kolejnego rządu Partii Pracy.
Źródło: Sky News.
Wcześniej prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zareagował na ogłoszenie dymisji premiera Wielkiej Brytanii Keira Starmera, wyrażając mu wdzięczność за współpracę i wsparcie dla Ukrainy.
Premier Wielkiej Brytanii Keir Starmer poinformował pracowników swojej kancelarii o ostatecznej decyzji o podaniu się do dymisji.
W brytyjskiej Partii Pracy nasilały się rozmowy o możliwej zmianie kierownictwa i potencjalnej dymisji premiera Keira Starmera. Jako głównego pretendenta na jego miejsce wskazuje się burmistrza Wielkiego Manchesteru Andy'ego Burnhama.
Czytaj nas na Telegram i Sends