Нові знеструмлення зафіксовані у шести областях України через російські атаки
Унаслідок російських ударів станом на ранок 19 червня зафіксовано нові знеструмлення споживачів у шести областях України, повідомляє «Укренерго». Водночас через підвищення температури зросло й загальне енергоспоживання в країні.
«Ворог продовжує атакувати об’єкти цивільної енергетичної інфраструктури України. Внаслідок цього – на ранок є нові знеструмлення у Харківській, Сумській, Дніпропетровській, Запорізькій, Миколаївській і Херсонській областях», – йдеться у повідомленні НЕК «Укренерго».
Зазначається, що там, де це дозволяють безпекові умови, вже тривають аварійно-відновлювальні роботи. Енергетики роблять усе можливе для якнайшвидшого відновлення електропостачання для всіх споживачів, додали у компанії.
Також зросло і споживання електроенергії. Станом на 09:30 19 червня воно було на 3,1% вищим, ніж у цей же час попереднього дня. Причиною цього є підвищення температури повітря у частині регіонів, що зумовлює активніше використання кондиціонерів.
Утім, 18 червня добовий максимум споживання був зафіксований увечері та був на 1,9% нижчим, ніж показник попереднього дня.
«Активне енергоспоживання сьогодні варто перенести на період найбільш ефективної роботи промислових сонячних електростанцій – з 9:00 до 17:00», – закликали в Укренерго.
8 червня у Чернігівській області внаслідок чергової російської атаки були зафіксовані перебої з електропостачанням. Без світла залишилися понад 48 тисяч споживачів. Наслідки удару призвели до масштабних відключень електроенергії в регіоні. Відповідні служби працюють над відновленням електропостачання для постраждалих абонентів.
Внаслідок чергового цілеспрямованого удару російських окупаційних військ по критичній інфраструктурі Чернігівського регіону 31 травня виникли серйозні проблеми з енергопостачанням. Ворожа атака на місцевий об'єкт енергетики призвела до миттєвого знеструмлення близько 40 тисяч побутових та промислових абонентів безпосередньо у самому місті Чернігів.