$ 44.91 € 51.02 zł 11.9
+27° +28° +17°

На Чернігівщині оголосили обовʼязкову евакуацію 12 прикордонних сіл

UA NEWS 24 Червня 2026 18:49
На Чернігівщині оголосили обовʼязкову евакуацію 12 прикордонних сіл
0:00 / 0:00

Рада оборони Чернігівської області за запитом військового командування ухвалила рішення запровадити з першого липня обов’язкову евакуацію населення з дванадцяти прикордонних сіл. Про це повідомляє голова Чернігівської обласної військової адміністрації В’ячеслав Чаус.

Під заходи безпеки потрапили села Прибинь, Шишківка та Рудня Корюківської громади, Лемешівка й Мощенка Городнянської громади, Воробʼївку, Камінь, Камʼянську Слободу, Карабани та Чайкине Новгород-Сіверської громади, а також Газопровідне й Олександрівка Семенівської громади

Паралельно влада продовжила евакуаційні заходи у семи селах Сновської, Городнянської, Новгород-Сіверської та Семенівської громад, де виїзд оголошували ще взимку. За інформацією районних військових адміністрацій, у зазначених населених пунктах наразі проживає близько тисячі громадян, серед яких сто двадцять дітей. Профільні служби вже затвердили маршрути виїзду, забезпечили транспорт та підготували місця для безкоштовного тимчасового розселення людей. Процес вивезення цивільного населення планують повністю завершити протягом двох місяців.

Про це очільник обласної військової адміністрації В’ячеслав Чаус повідомив у Фейсбуці.

У Синельниківському районі Дніпропетровської області 17 червня розпочали примусову евакуацію родин із дітьми ще з 23 населених пунктів. Рішення ухвалене місцевою ОВА через ускладнення безпекової ситуації в регіоні.

З прифронтового села евакуювали 90-річну жінку після постійних обстрілів.

Читай нас у Telegram та Sends

Завантажуй наш додаток