$ 44.95 € 51.38 zł 12.02
+19° +27° +33°

На Дніпропетровщині судитимуть правоохоронців, які силою вибивали зізнання

UA NEWS 22 Червня 2026 19:35
На Дніпропетровщині судитимуть правоохоронців, які силою вибивали зізнання

Державне бюро розслідувань (ДБР) завершило досудове розслідування стосовно двох колишніх правоохоронців із Дніпропетровщини, які силою вибивали зізнання з громадянина. Обвинувальний акт щодо фігурантів уже офіційно скеровано до суду.

За матеріалами слідства, інцидент стався у червні 2024 року в Дніпровському районі. Правоохоронці прибули на виклик про побутову бійку з ножовим пораненням, де господар будинку запевняв, що діяв у межах необхідної самооборони. Проте замість об'єктивного розслідування фігуранти вирішили вибити з чоловіка зізнання у замаху на вбивство. Вони заковали потерпілого в кайданки, повалили на землю та тривалий час жорстоко били руками й ногами, вимагаючи підписати потрібні їм свідчення.

Внаслідок катувань чоловік дістав перелом ребра та тяжке ушкодження грудної клітки, що загрожувало його життю. Зловмисники змусили травмованого підписати протоколи у відділку, після чого наступного дня його у важкому стані госпіталізували до реанімаційного відділення. Наразі колишніх поліцейських обвинувачують у катуванні за попередньою змовою групою осіб та в умисному заподіянні тяжких тілесних ушкоджень. Санкції статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років.

Раніше Дніпропетровська обласна прокуратура направила до суду обвинувальний акт щодо трьох оперуповноважених одного з відділень Нікопольського районного управління поліції за перевищення службових повноважень. Вони безпідставно затримали і катували двох громадян.

Державна кримінально-виконавча служба України відсторонила від виконання обов'язків керівництво Одеського слідчого ізолятора на час проведення службової перевірки через оприлюднене у мережі відео з протиправними діями щодо ув'язненого. За інформацією громадської організації «Нон-Стоп Україна», начальник ізолятора разом з оперуповноваженим Сергієм Я. організували схему вимагання грошей, за якою кожен новоприбулий ув'язнений має заплатити від $2 до $15 тис, а над незгодними знущалися пригодовані в'язні.

Читай нас у Telegram та Sends

Завантажуй наш додаток