На Хмельницькій АЕС проводять обшуки через закупівлі минулих років
Правоохоронці 25 червня проводять слідчі дії на території Хмельницької АЕС. В «Енергоатомі» заявили, що обшуки можуть стосуватися окремих закупівельних процедур, які проводилися у попередні роки.
У АТ «НАЕК Енергоатом» зазначили, що повністю співпрацюють зі слідством й надають усі необхідні документи та інформацію. Також там наголосили, що зацікавлені в об'єктивному та неупередженому з'ясуванні обставин справи.
Чинне керівництво товариства послідовно дотримується принципів прозорості та підзвітності в управлінні компанією, підтримує всебічне сприяння правоохоронним органам і виступає за належну правову оцінку всіх можливих порушень незалежно від часу їх вчинення,
– йдеться у повідомленні.
Водночас у компанії зауважили, що слідчі дії не впливають на роботу та безпеку станції. Хмельницька АЕС продовжує працювати у штатному режимі, забезпечуючи стабільне виробництво електроенергії та надійну експлуатацію енергоблоків.
Раніше НАЕК «Енергоатом» офіційно отримав дозвіл на експлуатацію ядерного об’єкта. 28 травня компанії видали ліцензію на використання Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП), що дозволяє перейти до його повноцінної роботи відповідно до вимог безпеки.
НАЕК «Енергоатом» повідомила про наближення до середини планової ремонтної кампанії на українських атомних електростанціях.