На Львівщині військова закупила генератори з переплатою у понад ₴18 млн
На Львівщині старшу лейтенантку підозрюють у службовій недбалості під час закупівлі бензинових та дизельних генераторів для військової частини, що, за даними слідства, призвело до збитків державі на понад 18,6 млн грн.
За даними слідства, наприкінці 2022 року військова частина здійснювала закупівлю генераторів для забезпечення своїх потреб.
Саме тоді, як стверджують правоохоронці, було допущено низку порушень під час укладання контрактів.
Слідство вважає, що посадовиця не провела належного аналізу ринку та не перевірила актуальні цінові пропозиції постачальників.
У результаті, за даними ДБР, було укладено договори на постачання генераторів за суттєво завищеними цінами, після чого кошти були повністю перераховані постачальникам.
Проведені експертизи встановили, що внаслідок таких дій державі було завдано збитків на понад 18,6 млн гривень через порушення законодавства у сфері публічних закупівель та неналежне виконання службових обов’язків.
Військовослужбовиці повідомлено про підозру за ч. 4 ст. 425 Кримінального кодексу України — недбале ставлення до військової служби, що спричинило тяжкі наслідки в умовах воєнного стану.
Санкція статті передбачає до восьми років позбавлення волі.
У ДБР зазначили, що досудове розслідування триває, а правоохоронці встановлюють можливу причетність інших осіб до організації та проведення закупівель.
Про це повідомляє пресцентр Державного бюро розслідувань (ДБР).
Нагадаємо, колишній директорці ДП «Служба місцевих автомобільних доріг у Волинській області» повідомлено про підозру у розтраті бюджетних коштів в особливо великих розмірах.
Крім того, начальнику одного з управлінь Луцької міської ради повідомлено про підозру у розтраті бюджетних коштів в особливо великих розмірах.
Раніше Верховний Суд підтримав позицію прокурорів Офісу Генерального прокурора та залишив без змін вирок колишній директорці професійного ліцею на Хмельниччині. Її засуджено за розтрату майже 1 млн грн бюджетних коштів.
Перед судом постане колишній очільник Рівненського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, через недбалість якого державі було завдано збитків на суму понад 830 тисяч гривень під час закупівлі авто для армії.