Після 2,5 років полону боєць Азову Расті повернувся до служби
Боєць «Азову» Дмитро Канупєр із позивним «Расті» після 2,5 років перебування в російському полоні повернувся до війська. Він знову служить у розвідувальному підрозділі та продовжує виконувати бойові завдання.
За словами Дмитра, після звільнення з полону він не відчув радості в тому вигляді, як це часто уявляють ззовні.
«Я не відчував радість. Я відчував збентеженість і передчуття чогось поганого», — розповів він.
Військовий пояснив, що після повернення на нього одразу нахлинула важка інформація: про загиблих побратимів, стан родини, загальну ситуацію в Україні та нових полонених.
Ще під час обміну Дмитро сказав своєму командиру, що хоче повернутися до війська. Той радив йому щонайменше пів року реабілітації.
Після полону «Расті» мав багато проблем зі здоров’ям. За його словами, повністю відновитися не вдалося, однак за кілька місяців він зміг психологічно зібратися, відпочити, займатися спортом і підготувати себе до повернення.
«Я відновлювався для того, щоб потім повернутися назад у військо», — сказав він.
Повернення не стало тиловою службою. Дмитро знову пішов туди, де служив до полону, — у розвідку.
Він розповів, що нині служить у групі «Рікон» у складі бригадної розвідки «Азову».
За словами військового, групу створили разом із побратимами, які також пройшли російський полон. Згодом до неї долучили рекрутів і бійців із досвідом.
Головною мотивацією повернення «Расті» називає бажання знову боротися з ворогом.
Він зазначив, що не може особисто покарати тих, хто катував його в полоні, але може протистояти російським військовим, які прийшли на українську землю з тією самою метою — знищувати Україну та українців.
«Я повернувся для того, щоб їм протистояти», — сказав Дмитро в ефірі Армія FM.
Читайте також:
Азов почав підготовку до звільнення Маріуполя.
Захисники України знищили російського військовослужбовця Владислава Макаєва, який раніше був чемпіоном Москви з армреслінгу. Окупанта було ліквідовано 24 травня 2026 року.
Раніше ЗСУ ліквідували депутатку від Єдиної Росії, яка пішла воювати проти України.