Росіяни будують насипний міст поблизу Генічеська в напрямку Криму
Російські війська розпочали будівництво нового насипного мосту поблизу тимчасово окупованого міста Генічеськ, який має з’єднати захоплені райони Херсонської області з анексованим Кримом.
Цей інфраструктурний об’єкт пролягає через Арабатську стрілку та є критично важливою частиною російської сухопутної логістики на півдні України.
Створення додаткової переправи зумовлене прагненням загарбників убезпечити свої логістичні шляхи від регулярних атак з боку Збройних Сил України.
Зафіксовану на кадрах нову споруду ворог зводить безпосередньо біля стаціонарного автомобільного мосту.
Цей автомобільний міст раніше зазнав суттєвих руйнувань і був виведений з ладу внаслідок серії успішних ударів українських дронів.
Головне завдання майбутнього насипного об’єкта полягає у забезпеченні безперебійного та швидкого руху важкого автотранспорту.
Насамперед йдеться про великі вантажівки, що забезпечують логістику постачання військових вантажів як на окупований півострів, так і на південні ділянки фронту материкової України.
На цих напрямках російські окупанти продовжують ведення наступальних дій і гостро потребують боєприпасів та техніки.
На оприлюдненому фото, яке датується 21 червня 2026 року, також чітко видно тимчасову понтонну переправу для автівок з іншого боку пошкодженого мосту.
Цю інженерну конструкцію росіяни розгорнули кілька тижнів тому як екстрений засіб для відновлення руху після українських обстрілів.
Однак досвід бойових дій показав, що понтонна переправа залишається вразливою для ударів українських безпілотників з потужною бойовою частиною.
Про початок будівельних робіт офіційно свідчить свіжий супутниковий знімок компанії Vantor, який оприлюднив аналітик Інституту вивчення війни (ISW) та OSINT—дослідник Джордж Баррос.
ЗСУ активно контратакують на Харківщині та тримають оборону на Донеччині
У Сімферополі в СІЗО людей утримують у повній ізоляції від світу – КРЦ