У Охматдиті виходили немовля, яке народилося з вагою 1060 грамів
Медики НДСЛ «Охматдит» допомогли виходити глибоко недоношене немовля, яке народилося на 29 тижні вагітності з вагою лише 1060 грамів та зростом 38 сантиметрів. Стан дитини при народженні був критичним.
Перші тижні життя хлопчик Марк провів у перинатальному центрі, однак через проблеми з годуванням і підозру на кишкові порушення його перевели до «Охматдиту».
У дитини спостерігалися ознаки часткової кишкової непрохідності, а також епізоди судом.
У лікарні проведено комплексне обстеження, яке включало ультразвукову та рентгенологічну діагностику, іригографію, а також консультації низки спеціалістів — дитячих хірургів, невролога, уролога, генетика та інших.
Медики виявили, що причиною стану стала виражена морфофункціональна незрілість організму та нервової регуляції кишківника, а не вроджена хірургічна патологія. Це дозволило уникнути оперативного втручання.
Як пояснила завідувачка відділення інтенсивного та постінтенсивного лікування і виходжування передчасно народжених дітей Тетяна Орлова:
«Кишківник тривалий час не отримував достатніх сигналів і не запускався в роботу. Разом із хірургами розглядали навіть можливість оперативного лікування, але завдяки досвіду команди змогли пройти цей період консервативно. Ми встановили центральний венозний катетер, підібрали лікувальне харчування і майже місяць дитина отримувала повне парентеральне харчування. Згодом вдалося поступово перейти до ентерального».
Згодом стан дитини почав стабілізуватися: відновилося самостійне дихання, з’явився смоктальний рефлекс, нормалізувалося травлення.
Важливу роль у виходжуванні відіграла сімейно-інтегрована модель догляду та метод «кенгуру» — контакт «шкіра до шкіри» з батьками.
Через 2,5 місяця лікування Марк досяг ваги майже 2,8 кг, почав самостійно дихати та харчуватися і був виписаний додому. Мама хлопчика зазначила, що родина відчувала постійну підтримку медиків і була готова до нового етапу життя.
Про це повідомляє НДСЛ Охматдит.
Раніше Національна дитяча спеціалізована лікарня «Охматдит», ДСНС та Сили оборони України спільно врятували життя 8-місячного Роми з Волині, якому терміново потрібна була трансплантація печінки.
Раніше у Національній дитячій спеціалізованій лікарні «Охматдит» медики та персонал вшанували пам’ять 13-річного Івана, який після смерті став донором і врятував життя чотирьом пацієнтам.
Завдяки Українському реєстру донорів кісткового мозку знайшли генетичного близнюка 34-річного Зіновія із Києва, який довгий час боровся з апластичною анемією. На жаль, серед рідних донора не було. Але в реєстрі знайшли 21-річного хлопця, який поділився своїми кровотворними клітинами.



