$ 39.6 € 43.07 zł 10.1
+17° Київ +18° Варшава +17° Вашингтон

Україна побила національний рекорд за виграними медалями на ЧС з водних видів спорту

jour12 04 Липня 2022 16:37

Збірна України завершила виступи на чемпіонаті світу з водних видів спорту-2022 в угорському Будапешті. Для наших спортсменів цей турнір став неймовірно успішним.

На світовій першості Україна була представлена у п'яти видах - плаванні, артистичному плаванні, водному поло, стрибках у воду та плаванні на відкритій воді.

Загалом "синьо-жовті" змогли виграти 10 медалей: 2 золоті, 6 срібних і 2 бронзові. Найбільшу ж кількість нагород Україна здобула в артистичному плаванні - сім, 2 з них - золоті.

Медалі України на ЧС-2022 з водних видів спорту

• Артистичне плавання: збірна України ("золото", команда, комбінація; "золото", групи, гайлайт), Марта Федіна ("срібло", соло, технічна та довільна програми), Марина та Владислава Алексіїви ("срібло", дует, технічна та довільна програми), збірна України ("срібло", команда, довільна програма)

• Стрибки у воду: Софія Лискун і Олексій Середа ("срібло", мікст синхронні стрибки, 10-метрова платформа)

• Плавання: Михайло Романчук ("бронза", 800 метрів, вільний стиль)

• Плавання на відкритій воді: Михайло Романчук ("бронза", 5 кілометрів)

У медальному заліку збірна України посіла восьме місце. Цей результат став найкращим за останні 19 років. Уперше в історії українські спортсмени виграли 10 медалей за один турнір - це національний рекорд.

Переможцями медального заліку стали американці. Вони випередили Китай лише завдяки більшій кількості срібних нагород, маючи однакову кількість "золота" - по 18.

10. Угорщина - 2+2+1

Жіночий чемпіонат Європи з футзалу збірна України завершила перемогою над національною командою Угорщини в поєдинку за третє місце.

Українська легкоатлетка Марина Бех-Романчук показала гарний результат у стрибках в довжину на етапі «Діамантової ліги». Вона посіла друге місце.

Удруге в історії відразу троє українських тенісисток змогли подолати стартове коло Вімблдона, вигравши перші матчі в основній сітці турніру.

Українець Михайло Романчук уперше у кар’єрі виступив на чемпіонаті світу на відкритій воді, фінішувавши третім на дистанції 5 км із результатом 53 хвилини 13,90 секунди.

Чемпіонка світу зі стрибків у висоту Ярослава Магучіх продовжує колекціонувати нагороди літнього сезону, вигравши четверті змагання поспіль. Цього разу українці не було рівних на міжнародному турнірі в чеському Брно.