В Ужгороді суттєво підвищать тариф на воду для населення
Виконавчий комітет Ужгородської міської ради 24 червня ухвалив рішення про оновлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення для населення та підприємств.
За словами мера, тарифи в місті не переглядалися з 2022 року, через що комунальне підприємство «Водоканал м. Ужгорода» зазнало значних фінансових втрат.
«Щоб покрити всі витрати “Водоканалу” у бюджеті 2026 року слід передбачити 97 млн грн», – зазначив Богдан Андріїв.
Після рішення виконкому встановлено такі зміни: для населення — з 42,86 грн до 76,03 грн за кубометр (без ПДВ), для підприємств — з 44,57 грн до 44,33 грн за кубометр (без ПДВ).
Рішення набуде чинності після офіційного оприлюднення на сайті міської ради та в місцевих медіа.
З 1 червня 2026 року в Україні почали фіксувати зростання тарифів на водопостачання через передачу повноважень щодо їх формування місцевій владі.
За даними експертів, у низці міст вже відбулося підвищення на 80–100%, зокрема:
- Павлоград — до 113 грн/куб. м
- Дрогобич — 87,3 грн
- Запоріжжя — 69,3 грн
- Чернівці — 63,5 грн
- Бородянка — 139,3 грн (з 1 липня)
Рішення ухвалили у середу, 24 червня, на засіданні виконавчого комітету, повідомив міський голова Богдан Андріїв.
В Україні можуть зрости тарифи на водопостачання та водовідведення. В Асоціації міст України заявили, що це станеться, якщо держава не компенсує підприємствам багатомільярдну різницю між чинними тарифами та реальними витратами.
Від початку 2026 року територіальні органи Держпродспоживслужби провели 586 моніторингових заходів в укриттях та місцях тимчасового перебування внутрішньо переміщених осіб, виявивши порушення санітарно-гігієнічних вимог у 106 випадках.