$ 44.95 € 51.45 zł 12.03
+24° Київ +27° Варшава +30° Вашингтон

Ексміністра транспорту Іспанії засудили до 24 років ув’язнення за корупцію

UA NEWS 22 Червня 2026 15:58
Ексміністра транспорту Іспанії засудили до 24 років ув’язнення за корупцію

Верховний суд Іспанії засудив колишнього міністра транспорту Хосе Луїса Абалоса до 24 років позбавлення волі за участь у злочинній організації, хабарництво, розкрадання та зловживання впливом. 

Цей вердикт став першим вироком у серії гучних корупційних скандалів, що безпосередньо зачепили правлячу Соціалістичну партію прем’єр-міністра Педро Санчеса. 

Судовий розгляд стосувався масштабних махінацій та фальсифікацій державних контрактів на постачання засобів індивідуального захисту і медичних масок під час пандемії COVID-19, коли Абалос очолював профільне міністерство. Разом із ексміністром вироки отримали його помічник Кольдо Гарсія, якого засудили до 19 років тюрми, та бізнесмен Віктор де Альдама, котрий дістав чотири з половиною роки ув’язнення умовно завдяки співпраці зі слідством у викритті схеми. Через корупційну справу навколо оточення чинного голови уряду лідер опозиційної Народної партії Альберто Нуньєс Фейхоо вже виступив із офіційною вимогою до Педро Санчеса взяти на себе політичну відповідальність і негайно піти у відставку.

Про це повідомляє EFE.

Суд Іспанії заборонив дружині прем’єра Санчеса залишати країну у справі про корупцію.

Експрем’єра Іспанії Сапатеро запідозрили у зловживанні впливом — Reuters.

Читай нас у Telegram та Sends

Завантажуй наш додаток