США на 60 днів послабили санкції проти іранської нафти
США тимчасово послабили санкції щодо іранського нафтового сектору після переговорів із Тегераном у Швейцарії. Відповідне рішення діятиме до 21 серпня 2026 року.
Про це повідомив міністр фінансів США Скотт Бессент.
Згідно з рішенням Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC), на 60 днів дозволено операції, пов’язані з видобутком, продажем, транспортуванням і розвантаженням іранської нафти, нафтопродуктів та нафтохімічної продукції.
Дозвіл поширюється навіть на окремі операції із суднами, які перебувають під санкціями за програмами, пов’язаними з Іраном, Росією, фінансуванням тероризму та розповсюдженням зброї масового ураження.
У Мінфіні США пояснили, що ліцензію видано відповідно до меморандуму про взаєморозуміння, підписаного між Вашингтоном і Тегераном 17 червня.
За словами Бессента, під час переговорів у Швейцарії Іран взяв на себе зобов’язання забезпечити вільний прохід суден через Ормузьку протоку, а також надати інспекторам МАГАТЕ доступ до своїх ядерних об’єктів.
Водночас у OFAC наголосили, що санкційний режим проти Ірану повністю не скасовується. Обмеження залишаються чинними щодо осіб і компаній, пов’язаних із Північною Кореєю, Кубою, окупованими Росією українськими територіями, а також іншими санкційними програмами США.
Джерело: Міністерство фінансів США.