USA przywróciły sankcje naftowe wobec Rosji
USA ponownie nałożyły sankcje na rosyjskie firmy naftowe „Rosnieft” i „Łukoil”, które zostały tymczasowo zawieszone ze względu na sytuację wokół Cieśniny Ormuz.
O sprawie poinformował pełnomocnik Prezydenta Ukrainy ds. polityki sankcyjnej Władysław Własiuk.
Według jego słów amerykańskie restrykcje naftowe wobec „Rosnieftu” i „Łukoilu” weszły ponownie w życie po zakończeniu okresu tymczasowych wyłączeń.
Przypomnijmy, że Unia Europejska na szczycie w Brukseli 18 czerwca podjęła decyzję o przedłużeniu restrykcji sankcyjnych wobec Rosji po raz pierwszy nie na standardowe sześć miesięcy, lecz od razu na okres roczny. Tym samym UE odchodzi od dotychczasowej praktyki regularnego weryfikowania sankcji co pół roku.
Oczekuje się, że Rada UE oficjalnie zatwierdzi nowy pakiet sankcji w najbliższych tygodniach, pisze Deutsche Welle. nowy pakiet sankcji w najbliższych tygodniach, pisze Deutsche Welle.
Czytaj nas na Telegram i Sends