На Донеччині посадовця міськради підозрюють у переплаті 14 млн грн за колючий дріт
Правоохоронці 24 червня повідомили про підозру уповноваженому з проведення тендерних закупівель Костянтинівської міської ради на Донеччині. За даними слідства, через службову недбалість під час закупівлі колючого дроту для оборонних потреб бюджет міг переплатити майже 14 млн грн.
«У 2025 році посадовець організовував закупівлю спірального колючого дроту типу «єгоза», який використовують для облаштування оборонних рубежів, укріплень і загороджень на фронт», — інформує Офіс генпрокурора в середу.
У відомстві уточнюють, що ця продукція призначалася для посилення оборони на одному зі стратегічно важливих напрямків Донеччини.
Водночас, як наголошують в прокуратурі, під час закупівлі посадовець належним чином не перевірив вартість товару, запропоновану постачальником.
«У результаті міська рада уклала договори за цінами, які, за даними слідства, майже у півтора рази перевищували ринкові. Через службову недбалість державі завдано збитків у вигляді переплати бюджетних коштів на суму майже 14 млн грн», — йдеться в повідомленні.
Посадовцю інкримінують неналежне виконання службових обов’язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 КК України).
Наразі вирішується питання про обрання йому запобіжного заходу, повідомляє Офіс генпрокурора.
Раніше Верховний Суд підтримав позицію прокурорів Офісу Генерального прокурора та залишив без змін вирок колишній директорці професійного ліцею на Хмельниччині. Її засуджено за розтрату майже 1 млн грн бюджетних коштів.
Перед судом постане колишній очільник Рівненського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, через недбалість якого державі було завдано збитків на суму понад 830 тисяч гривень під час закупівлі авто для армії.