Лавров заявив, що у Кремлі допускають обман після зустрічі Путіна і Трампа на Алясці
Глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив, що не виключає можливості того, що домовленості після зустрічі Володимира Путіна та Дональда Трампа на Алясці могли бути використані для виграшу часу на додаткове озброєння України.
За словами Лаврова, він не хоче вважати переговори в Анкориджі частиною плану із затягування часу, однак визнав, що подальший розвиток подій викликав у Москви відповідні підозри. Також він поскаржився на посилення санкційного тиску та заявив, що Росія більше не розглядає США як «об’єктивного посередника».
Очільник російського МЗС зазначив, що після зустрічі на Алясці адміністрація США не лише зберегла попередні санкції, а й запровадила нові обмеження проти РФ. Він також нагадав про заяви Трампа щодо необхідності довгострокового миру в Україні, які, на думку Кремля, не були реалізовані на практиці.
Зустріч Путіна і Трампа в Анкориджі у серпні 2025 року стала першими переговорами лідерів Росії та США на найвищому рівні з 2021 року. Після неї відбулося кілька раундів переговорів щодо війни в Україні, однак Росія зберегла свої максималістські вимоги до Києва.
Джерело: The Moscow Times.
Президент Володимир Зеленський заявив, що країни-учасниці антибалістичної коаліції мають продемонструвати реальні результати спільної роботи вже до початку зими.