У Петербурзі пасажири метро будуть ходити по шевронам німецької армії на підлозі
У Санкт-Петербурзі під час реконструкції станції метро «Парк Победы» представили новий проєкт оформлення, який уже викликав суспільну увагу через використання військової символіки в інтер’єрі. Йдеться про елементи декору, що планують інтегрувати в підлогове покриття та оздоблення станції.
Оновлення передбачає використання тематичних панелей і меморіальних елементів, присвячених історії Другої світової війни та подіям, пов’язаним із Ленінградом.
У Санкт-Петербурзі станція метро «Парк Победы», яка перебуває на реконструкції, отримає нове архітектурне оформлення з акцентом на військово-історичну тематику. Про це заявив губернатор міста Олександр Бєглов, коментуючи концепцію оновлення об’єкта.
За його словами, у верхньому вестибюлі планують встановити металеві плити з додаванням переплавленого металу військової техніки, знайденої на території боїв під Ленінградом. Окремі елементи дизайну, як зазначається, включатимуть зображення військових символів, які будуть інтегровані у підлогове покриття в зоні проходу пасажирів. «На окремих плитах планується нанести зображення шевронів військових підрозділів, які входили до складу вермахту. Вони будуть інтегровані в рисунок підлоги до і після турнікетів», — навів слова Бєглова ТАСС.
Крім підлогового оформлення, проєкт передбачає й інші елементи меморіального характеру. На наземному павільйоні планують розмістити панно, присвячене Другій світовій війні, Битві за Ленінград та блокаді міста. Також у верхній частині залу має з’явитися мозаїка з історичними сюжетами, а в нижньому вестибюлі — барельєфи та панно з військовими мотивами і архівними зображеннями. Реконструкція станції триває, а фінальний вигляд оновленого простору наразі залишається предметом обговорення. Про це повідомляють росЗМІ.
Раніше Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону 16 червня виніс вироки двом українським військовополоненим бійцям «Азову», призначивши їм покарання у вигляді 17 та 20 років позбавлення волі в колонії.
У Росії винесли чергові вироки українським військовополоненим. Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив шістьох захисників України до термінів від 12 до 19 років колонії суворого режиму.