+12° Київ +5° Варшава +24° Вашингтон

Проценко приніс Україні першу медаль ЧС з легкої атлетики

UA.NEWS 19 Липня 2022 10:10

Андрій Проценко здобув бронзу в стрибках у висоту. Спортсмен приніс збірній України першу нагороду чемпіонату світу з легкої атлетики.

Про це повідомляє Еспресо.TV.

У фіналі змагань зі стрибків у висоту в Юджині (США) Проценко вже з першої спроби показав результат 2,33, який виявився для нього найкращим у сезоні. Українець двічі невдало штурмував планку на позначці 2,35, а потім не зміг взяти 2,37 м. Проте, цього вистачило, аби здобути бронзу.

Чемпіоном світу став Мутаз Есса Баршим з Катару, який подолав висоту 2.37 м. Ву Сан Хьок з Південної Кореї стрибнув на 2,35 м та виграв срібло.

34-річний Андрій Проценко вперше здобув медаль чемпіонату світу, на якому виступав усьоме. На момент повномасштабного вторгнення рф до України легкоатлет перебував на Херсонщині, яку зміг залишити лише у квітні, коли й почав повноцінну підготовку до ЧС.

Чемпіонами світу зі стрибків у висоту 19 липня стали:

• Мутаз Есса Баршим (Катар) - 2,37 м

• Ву Сан Хьок (Південна Корея) - 2,35 м

• Андрій Проценко (Україна) - 2,33 м

Раніше повідомлялося, що українець Олександр Овчаренко став тріумфатором турніру ITF 15 у Словенії. Це другий титул тенісиста у кар'єрі.

В передостанній день Всесвітніх ігор-2022, українська збірна отримала ще 5 медалей. Тепер наша країна на третьому місці у медальному заліку серед всіх команд-учасниць.

18-річна гімнастка Вікторія Онопрієнко виборола для України першу за 9 років медаль Всесвітніх ігор та присвятила перемогу батьку-військовому. До цього вона вже втратила на війні брата.