У Пакистані назвали умову початку нової війни з Індією
Пакистан загрожує розпочати війну проти Індії, якщо індійська сторона порушить договір про спільне використання вод річки Інд та обмежить доступ значної кількості пакистанського населення до питної води.
Міністр оборони ісламської республіки Хаваджа Мохаммад Асіф наголосив, що водні ресурси є частиною національної безпеки країни, тому Ісламабад розпочне бойові дії у разі використання води як зброї.
Приводом для гострих заяв стало оголошення Нью-Делі про одностороннє призупинення дії Договору щодо вод Інду від 1960 року через терористичний напад у місті Пахалгам, у якому індійська влада звинуватила Пакистан. Згідно з цією історичною угодою, Пакистан отримував майже 80% вод басейну річки Інд, які забезпечували водою близько третини населення сусідньої держави та її сільське господарство. Наразі міністр оборони підкреслив, що Пакистан без вагань відповість військовим шляхом, якщо з’являться докази навмисного та швидкого порушення водопостачання з боку Індії.
Про це повідомляє NDTV.
Прем’єр Індії відмовився поновити водопостачання до Пакистану – Reuters.
Нагадаємо, у ніч на 7 травня 2025 Індія завдала ударів по Пакистану. Унаслідок атаки є загиблі та постраждалі, а країна почала дії у відповідь.