Без електроенергії залишилися споживачі чотирьох областей
Через бойові дії та ворожі обстріли енергетичної інфраструктури 24 червня частина жителів у Дніпропетровській, Запорізькій, Сумській та Харківській областях тимчасово залишилася без світла.
Окрім військових руйнувань, ситуацію в енергосистемі ускладнили погодні умови, які призвели до аварійних вимкнень у центральних та північних регіонах.
Пресслужба Міністерства енергетики України повідомила, що фахівці профільних служб уже працюють над ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій.
Енергетики перейшли на посилений режим несення служби, щоб оперативно повернути живлення у домівки українців. Ремонтні роботи на пошкоджених військовими діях ділянках тривають цілодобово, попри високі безпекові ризики для персоналу.
Додатково через шквальний вітер та негоду без електропостачання залишаються ще 20 населених пунктів на Кіровоградщині та Сумщині.
Спеціальні аварійні бригади обленерго залучили всю необхідну техніку для відновлення стабільної роботи пошкоджених ліній електропередачі.
Попри локальні знеструмлення через атаки та аварії, загальна ситуація в енергосистемі країни залишається контрольованою.
У Міненерго зауважили, що 24 червня застосування планових обмежень чи графіків відключень для населення не прогнозується.
Енергопокоління повністю покриває поточні потреби споживачів, а про будь-які локальні зміни громадян закликають дізнаватися виключно на офіційних ресурсах своїх обленерго.
Водночас державні посадовці зазначають, що літо 2026 року в Україні пройде під знаком енергетичного балансування.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства енергетики України.
В Україні запускають довгострокові контракти на електроенергію для бізнесу
Через негоду та російські атаки знеструмлено понад 160 населених пунктів